Menu

Ar verta naudoti subproduktus?

Foie Gras, kuriuo garsėja prancūzų virtuvė, gaminama iš riebių žąsų kepenų. Didžiausias subproduktų pranašumas nėra prieinamumas ir kaina, bet, visų pirmą, jų išskirtinis skonis. Ilgai buvę pamiršti, šiandien subproduktai vis labiau populiarėja. Norint pritraukti naujų klientų bei nustebinti nuolatinius lankytojus, verta įtraukti juos į savo meniu. Visgi tam, kad iš jų būtų išgauta tai, kas geriausia, reikia žinoti, kokius subproduktus naudoti bei pažinti svarbiausias jų apdorojimo technikas. 

Kokius subproduktus naudoti?

Maistingumo atžvilgiu vertingiausios yra kepenys, inkstai, liežuviai, širdys. Jie yra gyvūninių baltymų, folio rūgšties, geležies, kalcio, cinko bei vitaminų šaltinis. Kepenėlės yra ypač vertingos dėl lengvai įsisavinamų vertingų baltymų bei daugybės vitaminų, todėl yra plačiai naudojamos virtuvėje. Gali būti patiekiamos žalios, iš dalies apdorotos, keptos ar troškintos. Taip pat inkstai yra vertingų baltymų šaltinis, tačiau jau ne taip lengvai įsisavinimų, kaip kepenėlių baltymai. Kadangi sudaro standžią struktūrą, jiems reikalingas ilgesnis terminis apdorojimas ir dažniausiai būna verdami bei troškinami. Panašiomis savybėmis pasižymi liežuviai ir širdys. Atminkite, kad subproduktai turi būti gaminami švieži, nes juose yra didelis kiekis skysčių.

Paukštienos subproduktai

Dažniausiai paukštienos subproduktai yra naudojami kaip salotų su padažu elementas arba kaip troškinto guliašo ingredientas.

  • Suteikia išskirtinį skonį, kurį būtų sunku išgauti iš kitų produktų.
  • Verdami ant silpnos ugnies idealiai komponuojasi su svogūnais, pipirais, kvapiaisiais pipirais, mairūnais ir laurų lapais.
  • Juos taip pat galima apkepti, prieš tai, jei norima, pavoliojus paniruotėje, o tada troškinti, naudojant kaip daugelių padažų ir troškinių ingredientą. Kepimo laikas priklauso nuo porcijos dydžio ir tolesnio apdorojimo – jis gali trukti nuo maždaug 10 minučių (kepenėlės) iki maždaug 20 minučių (širdys ir skrandukai). 

Kitos subproduktų panaudojimo galimybės

  • Subproduktai - idealus paštetų ingredientas. Dėl to galima išmaišyti juos su mėsa iš nuoviro, kad neliktų atliekų. 
  • Jei Jums vis dėlto labiau rūpi jų maistinė, o ne skonio vertė, galite juos naudoti kaip faršo ingredientą kiaušinyje ar mėsos vyniotinyje, arba kaip padažo ingredientą.
  • Jei anksčiau nenaudojote subproduktų, pradėkite nuo klasikinio patiekalo – kepenėlių su obuoliais.
  • Ieškodami kažko mažiau tradiciško, pabandykite apkeptas kepenėles panaudoti šašlykams, kuriems skonį suteiks marinatas.
  • Norėdami subalansuoti skonį, kepenėles įdėkite likus 10 minučių iki virimo pabaigos, kad jos neužgožtų savo skoniu viso patiekalo ir kad mėsa netaptų karti ir per daug kieta.
  • Ingredientai, derantys prie subproduktų skonio atžvilgiu: česnakai, svogūnai, paprikos, morkos, salierai, grybai, krienai, česnakai, vaisiai (obuoliai, apelsinai) bei prieskoniai: pipirai, Provanso žolelės, petražolės, bazilikai, peletrūnas, kvapieji pipirai, karis, kalendros, mairūnas, laurų lapai, garstyčios.

 

Nepaisant subproduktų trūkumų, prie kurių priskirtini didesnis cholesterolio, purinų ir vitamino A kiekis, jie ir toliau gali būti vertinga meniu dalis. Dėl to panaudokite juos savo meniu, paįvairindami tokiu būdu patiekalus ir stodami į kovą su maisto švaistymu virtuvėje.